Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

2016 m. gruodžio ESET virusų dešimtukas - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2017-01-26

Pažvelkime, kaip atrodė ESET saugumo ekspertų kas mėnesį sudaromas virusų dešimtukas 2016 m. gruodį. Metų pabaigą netikėtai vainikavo kenkėjas, plintantis per nešiojamas laikmenas – įrenginius, kurių naudojimo populiarumas yra kiek priblėsęs lyginant su internetu perduodamų duomenų kiekiais.

virus 2016 december

1. Win32/Bundpil (13 proc. nustatymų).
Šis kirminas plinta per nešiojamas laikmenas, gali trinti .exe, .vbx, .cmd ir kitus failus.

2. JS/TrojanDownloader.Nemucod (7,94 proc.)
Trojos arklys, kuris naudoja HTTP, kad atsiųstų į užkrėstą kompiuterį kitą kenksmingą programą. Pastaruoju metu šis kenkėjas siejamas su išpirkos reikalaujančiais virusais.

3. Win32/TrojanDownloader.Wauchos (6,15 proc.)
Dar vienas trojanas, kuris bando atsiųsti kitus kenkėjus iš interneto. Taip pat renka informaciją apie kompiuterio operacinę sistemą, nustatymus ir IP adresą.

4. Win32/Ramnit (5 proc.)
Užkrečia .dll ir .exe failus kas kartą įsijungus sistemai. Valdomas nuotoliniu būdu gali daryti momentines ekrano nuotraukas, siųsti surinktą informaciją programišiams, diegti virusus ir išjungti kompiuterį.

5. Win32/Conficker (3,92 proc.)
Virusų dešimtukų senbuvis, kuris bando prisijungti prie įvairių tinklalapių. Šis kirminas gali būti valdomas nuotoliniu būdu.

6. JS/ProxyChanger (1,84 proc.)
Trojos arklys, kuris neleidžia atidaryti tam tikrų interneto svetainių ir nukreipia interneto srautą į konkrečius IP adresus.

7. Win32/Dorkbot (1,35 proc.)
Kirminas, kuris plinta per nešiojamas laikmenas, tarnauja programišiams kaip galinių durų kenkėjas.

8. Win32/Bayrob (1,17 proc.)
Trojanas, kuris veikia kaip galinių durų kenkėjas, gali būti valdomas nuotoliniu būdu. Renka informaciją: operacinės sistemos versiją ir jos nustatymus, kompiuterio vardą, IP adresą ir kt.

9. Win32/HoudRat (1,13 proc.)
Kirminas, tarnaujantis kaip galinių durų kenkėjas, valdomas nuotoliniu būdu.

10. Win64/CoinMiner (0,79 proc.)
Tai trojanų šeimos atstovai, sukurti naudoti užkrėsto kompiuterio techninę įrangą, kad kurtų skaitmeninę valiutą, kaip bitkoinus.

Kaip atrodo virusų tendencijos realiu laiku, galima matyti ESET Virus Radar puslapyje: http://www.virusradar.com/en/home/world.

Rašyti komentarą