Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

1 pikselio kamera – tik viena iš daugelio šnipinėjančių Android programėlių | Sprendimai verslui

1 pikselio kamera – tik viena iš daugelio šnipinėjančių Android programėlių
Sigita
  • Paskelbta 2014-06-04
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Įtariame, jog kiekvienas pažįstate bent vieną žmogų, kuris visą savo gyvenimą stengiasi sutalpinti į mažytį Facebook‘o ar Twitter‘io puslapėlį. Dėl ko – pripažinimo, įvertinimo ar „šiaip”, geriausiai žino tik jie patys. Tačiau pasirodo kartais net nereikia stengtis, kad tavo gyvenimas būtų sekamas, o nuotraukos peržiūrimos. IT specialistas S. Szydor atrado, jog spraga Android operacinėje sistemoje leidžia nematomoms programėlėms slapčia fotografuoti ir siųsti šias nuotraukas per visą internetą.

Savo pastebėjimus kompiuterinių sprendimų specialistas
Simon Szydor išsamiai aprašė tinklaraštyje „Snacks for your Mind blog”. Anot jo, Android programėlės gali fotografuoti iš išmaniojo įrenginio vartotojui net nepastebint – be jokių garsų ar šviesos efektų. Nematoma bus ir pati programėlė, o vieninteliai ženklai, galintys išduoti tokius veiksmus, gali būti tik greitai senkanti baterija ir didelis įrenginio procesų aktyvumas.

S. Szydor teigia, jog Google Play – kimšte prikimšta panašių šnipinėjančių programėlių (tokia jo nuomonė ir apie Apple vartotojų tinklalapį Apple Store). Daugumos jų tikslas – nuotoliniu būdu susirinkti informaciją (nuotraukas, įrašus, privačius duomenis), o pačiom išlikti nepastebėtom.

Grynai moksliniais tikslais S. Szydor užsidegė sukurti tokią pačią, visiškai nepastebimą programėlę, leidžiančią slapčia fotografuoti iš išmaniojo įrenginio. Jis įvertino, jog tam užtenka vieno vienintelio pikselio. Taigi, šis tampa nematomas tokios aukštos raiškos išmaniuosiuose telefonuose kaip, pavyzdžiui, Nexus 5, su kuriuo tyrėjas atliko bandymus.

„Rezultatai buvo nuostabūs ir gąsdinantys vienu metu,” – dalijosi įspūdžiais S. Szydor. – „To vieno pikselio ant ekrano pastebėti praktiškai neįmanoma, net jei ir žinai, kur tiksliai žiūrėti. Be to, net ir visiškai išjungus ekraną pikselio buvimas leidžia fotografuoti toliau.”

Tokia šnipinėjanti programėlė gali slapta siųsti ne tik nuotraukas, bet ir kitą informaciją, pavyzdžiui, išmaniojo įrenginio buvimą vietą.

Tam, kad pradėtų veikti, panašios programėlės turėtų būti
instaliuojamos – tačiau S. Szydor tame problemos nemato. „Google Play prikimšta programėlių, kurios slapčia įdiegia ir papildomas aplikacijas, žinoma, vartotojo neatsiklausus,” – teigė jis.

Jo žodžius patvirtina ir vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje Forbes. Kaip teigia naujienų portalas Neowin, Forbes pranešime nurodoma, jog kai kurių programėles siūlančių tinklalapių „užkrėstumas” siekia net iki 33 procentų.

 

Rašyti komentarą