Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

duomenų saugumas

Pagrindiniai pakeitimai, kurie įvyks įsigaliojus asmens duomenų apsaugos reglamentui

2017-01-10 |

2018 metų gegužės 25 d. Europos Sąjungoje įsigalios asmens duomenų apsaugos reglamentas. Šios naujos taisyklės aktualiausios įmonėms ir jų vadovams, jų nesilaikymas gali atsieiti didelėmis baudomis. Duomenų saugumo prevencijos priemones siūlanti kompanija Safetica išskiria pagrindinius pakeitimus:

Skaityti daugiau

Testas: ar organizacija užtikrina duomenų privatumą debesyje?

2015-06-03 |

Reikalavimai dėl duomenų privatumo įvairiose šalyse skiriasi. Tačiau, nepriklausomai nuo geografijos, įmonės teisės aktų yra įpareigotos saugoti tokius duomenis, kaip asmeninę informaciją (ang. personally identifiable information – PII), su asmens sveikata susijusią informaciją (angl. private health information – PHI), asmeninius … Skaityti daugiau

Naujajame ES privatumo politikos reglamente didėja atsakomybė įmonėms

2014-09-15 |

auditAsmeninė informacija – vienas svarbiausių kibernetinių nusikaltėlių taikinių. Neatsargiai su ja elgiantis, galimi didžiuliai nuostoliai, tiek atskiram vartotojui, tiek organizacijai. Reaguodama į vis didėjančias grėsmes, Europos Sąjunga ruošiasi keisti su privatumo politika susijusį reglamentą. Naujajame, dar tebetobuliname, projekte numatomi du esminiai pokyčiai. Tai padidėjusi atsakomybė įmonėms ir lankstesnės vartotojų teisės.

Skaityti daugiau

Kibernetiniai sukčiai nusitaikė į pasaulio futbolo čempionato sirgalius

2014-06-19 |

football-623x432Aptikta „phishing“ tipo ataka, kuri, prisidengusi pasaulio futbolo čempionatu, vilioja internautus dalyvauti loterijoje ir laimėti su čempionatu susijusius prizus. Saugumo sprendimų kūrėjos „ESET“ specialistai perspėja, kad tai tik viena iš daugelio aptiktų „phishing“ atakų, kurios siekia pasinaudoti čempionato šurmuliu ir iš sirgalių išvilioti asmeninius duomenis ar netgi pinigus.

Skaityti daugiau

Axence: naujovės jūsų tinklo duomenų saugumui

2014-06-12 |

AxenceTinklo saugumo sistema Axence nVision birželio pradžioje pristatė kelias naujienas: naują produkto licencijavimo tvarką, neribotą galimybę savo įrenginiuose naudotis tinklo (Network) moduliu ir pristatė nVision versijas Linux ir Mac OS X operacinėms sistemoms.

Skaityti daugiau

Informacijos apsaugos „ABC“: mitai ir patarimai

2011-07-29 |

Su mitais, arba klaidingu reiškinių suvokimu susiduriame įvairiausiose gyvenimo srityse. Ne išimtis ir informacinių technologijų pasaulis. Šiame tekste – keletas labiausiai paplitusių mitų ir už jų slypinti tiesa apie verslo informacijos apsaugą.

Skaityti daugiau

Neatverkite durų nepažįstamajam

2011-07-25 |

Ar Jūsų kompiuteris atviras nepageidaujamiems  lankytojams?

Internetas – nuostabi erdvė. Čia galima kurti, ilsėtis ir beveik gyventi. Visgi,  kaip dauguma kitų erdvių, ji atvira grėsmėms.  Viena jų – vadinamojo „ tarpininko“, arba „vidurio žmogaus“ (angl. Man-in- the-middle) ataka. Nepažįstamasis siekia  įsilaužti į jūsų naudojamą tinklą ir patogiai įsitaisyti  tarp jūsų kompiuterio ir serverio, per kurį jungiamės prie interneto svetainių. Jeigu ataka pavyksta, įsibrovėlis gauna visą informaciją, keliaujančią tarp jūsų ir interneto svetainių.

Skaityti daugiau

Nuostoliai dėl programišių atakų Lietuvoje – vis dar tabu

2011-04-26 |

Lietuvos verslo vengimas viešinti su įsilaužimais į kompiuteris ir informacines sistemas susijusią informaciją trukdo efektyviai įsilaužimų prevencijai. Saugumo specialistų teigimu, pamatuotas incidentų viešumas galėtų padėti ne tik grėsmių prevencijai, bet ir racionaliam išlaidų informacinių technologijų (IT) ūkiui planavimui.

„Ekspertų skaičiavimais, programišių veikla pasaulio verslui kasmet kainuoja iki 1 trilijono JAV dolerių. Tuo pat metu visiškai neaišku, kokia žalos dalis tenka Lietuvos verlsui – net skelbti informaciją apie IT ūkio sutrikimą laikoma gėdinga, klientus ir partnerius atbaidančia praktika. Šį stereotipinį požiūrį būtina keisti – bendrovė, kuri dėl saugumo spragų patyrė problemų ir jas užkamšė yra gerokai patikimesnė, nei ta, kuri bėdų patiria, bet jas nutyli”, – teigia pasaulinei saugumo sprendimų kūrėjai ESET Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic” vadovas Tomas Parnarauskas.

Skaityti daugiau