Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

atakos Archives - Sprendimai Verslui

2017 metais laukiama išpirkos reikalaujančių kenkėjų lavinos

2016-12-29 |

ESET saugumo ekspertai prognozuoja, kad ateinančiais 2017-aisiais metais toliau kovosime su išpirkos reikalaujančiais kenkėjais, kurių bus ne tik daugiau, bet ir skirtų įvairesniems įrenginiams. Neišvengsime ir kitų grėsmių, apie kurias rašoma ateinančių metų prognozių apžvalgoje „2017 tendencijos: saugumas atlaikys išpirką“ … Skaityti daugiau

lrytas.lt: siaučia nauji virusai išmaniesiems

2016-12-02 |

Straipsnis publikuotas naujienų portale lrytas.lt 2016 m. gruodžio 2 d.

Išmanieji telefonai ir internetas tapo nepakeičiami, o kad būtų patogiau, vieną ir tą patį įrenginį naudojame tiek darbui, tiek asmeniniam gyvenimui. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje net 83,4 proc. abonentų … Skaityti daugiau

Programišių taikinyje – internetinės kameros ir maršrutizatoriai

2016-09-28 |

Masinis sekimas, pavogti duomenys, slaptažodžiai ir piktnaudžiavimas slapta informacija – visa tai kėsinasi į jūsų privatumą internete. Pasak ESET saugumo ekspertų, kol dauguma vartotojų nori mėgautis interneto teikiamais malonumais, programišiai siekia iš to išpešti apčiuopiamos naudos.

Nerimą kelia ne vien … Skaityti daugiau

Išaugo kibernetinių ekonominių nusikaltimų kiekis

2016-05-24 |

Remiantis verslo konsultavimo organizacijos „PwC“ ataskaita, tarp ekonominių nusikaltimų pastebimas ženklus kibernetinių nusikaltimų augimas – su pastaraisiais yra susidūrę net 32 proc. įmonių. Panašu, kad ekonominiai nusikaltimai vis labiau persikelia į skaitmeninę erdvę.

Ataskaita atskleidė, kad per pastaruosius dvejus metus … Skaityti daugiau

Kaip valdyti virtualių mašinų apsaugą įmonėje

2016-03-04 |

Apsaugos perkėlimas į skaitmeninę erdvę gali pasitarnauti sumažinant endpoint’ų krūvį – išvengiama pasikartojančių nuskaitymų, ypač kenkėjiškų atakų metu. Tačiau svarbu apgalvoti, kaip įgyvendinti tinklo apsaugą realiu laiku ir išlaikyti tinkamą balansą tarp tinklo bei endpoint’ų apkrovos ir „judrios“ (angl. agile) … Skaityti daugiau

Kibernetinių nusikaltimų kaina per penkerius metus išaugo 200 procentų

2016-02-22 |

Kaip skelbiama verslo konsultantės „Hamilton Place Strategies“ ataskaitoje, kibernetiniai nusikaltimai globaliai ekonomikai kasmet atsieina iki 450 milijardų dolerių. „eScan“ saugumo ekspertai tikina, kad ši suma įvardina tik įmonių ar paprastų vartotojų patiriamus finansinius nuostolius, bet kibernetinių nusikaltimų daroma žala verslo … Skaityti daugiau

Tikslingos atakos prieš verslą – pagrindinė 2015 m. grėsmė

2014-12-29 |

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET prognozuoja, kad pagrindinė IT grėsmė kitais metais bus tikslingos, aukšto lygio atakos, nukreiptos prieš verslo įmones ar valstybines institucijas. Ekspertų teigimu, vis didesnį mąstą įgis ir kenkėjiškos programos, sukurtos veikti prieš mokėjimo internetu sistemas.

„Šiais … Skaityti daugiau

Velykų nuotaikas gali apkartinti interneto sukčiai

2014-04-17 |

Artėjant Velykoms, saugumo ekspertai įspėja nepakliūti į suaktyvėjusių „phishing“ tipo atakų spąstus. Pasinaudoję didžiųjų švenčių nuotaikom ir šurmuliu, kibernetiniai nusikaltėliai taikosi į budrumą praradusius vartotojus. Juos bandoma vilioti šventiniais sveikinimais, paveikslėliais ar nuorodomis, kuriomis siekiamas vienas tikslas – pasipelnyti.

„Velykos, kaip ir kitos didžiosios metų šventės yra parankus laikas „phishing“ tipo atakoms. Tuo metu elektroninė erdvė pilna šventinių atviručių, sveikinimų. Prisidengę šventiniu šurmuliu sukčiai iš budrumą praradusių vartotojų siekia išvilioti prisijungimo duomenis, diegti šnipinėjimo programas, netgi taikytis į finansines operacijas, kai perkamos dovanos internetu“, – sako Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimus Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Anot T. Parnarausko, šventiniu laikotarpiu „phishing“ atakos apima visą el. erdvę, kuri neapsiriboja tik socialiniais tinklais ir interneto svetainėmis. Kenkėjiškų sveikinimų tinklas nusitęsia į el. laiškus, SMS ar MMS žinutes telefonuose, netgi el. parduotuves.

Skaityti daugiau